سفارش تبلیغ

ثبت شرکت
صبا

 

 اخبار - دیوانگان حسین

.سانحه مرگبار هواپیمای مسافربری در مشهد

شنبه 88 مرداد 3 ساعت 11:26 صبح
<

خبرگزاری های ایران گزارش داده اند که در اثر وقوع سانحه برای یک هواپیمای مسافربری در فرودگاه مشهد، ده ها نفر کشته و زخمی شده اند.

معاون سیاسی اجتماعی استاندار خراسان رضوی به خبرگزاری رسمی دولت ایران گفته است که بر اثر سانحه و آتش سوزی در هواپیمای مسافری تهران - مشهد شرکت هواپیمایی آریا در روز جمعه دوم مرداد (?? ژوئیه)، تا ساعت ? شب به وقت محلی دست کم شانزده نفر کشته و حدود بیست تن مجروح شده اند.

قهرمان رشید به ایرنا گفته است که این هواپیما از نوع ایلوشین بوده و همه مسافران آن تخلیه شده اند.

خبرگزاری فارس در گزارشی از سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری نقل کرده است که سیزده تن از کشته شدگان از خدمه پرواز و سه تن از مسافران آن بوده اند.

پیش تر خبرگزاری مهر تعداد خدمه کشته شده در این پرواز را چهارده نفر عنوان کرده بود.

مهدی دادپی، مدیرعامل شرکت هواپیمایی آریا از قربانیان این حادثه است.

این خبرگزاری به نقل از یکی از مسافران هواپیما نوشته است که این هواپیما تا لحظه فرود مشکلی نداشته، اما در هنگام فرود چرخ های جلوی آن باز نشده و چرخ عقب هم دچار مشکل شده است.

بر اساس این گزارش این مسافر که غلامحسین عباس آبادی نام دارد، اضافه کرده که هواپیما در این حالت به دیوار فرودگاه برخورد کرده، به زمین های کشاورزی خارج از فرودگاه وارد شده و با دکل های برق برخورد کرده است.

یک مقام آگاه نیز به خبرگزاری فارس گفته است که این حادثه حدود ساعت ?? به وقت محلی در فرودگاه بین المللی مشهد اتفاق افتاده و "بیش از ?? تن" در آن "کشته و مجروح" شده اند.

این سانحه در حالی اتفاق می افتد که تنها ? روز از سقوط هواپیمای مسافربری شرکت هواپیمایی کاسپین که از تهران عازم ایروان بود می گذرد.

تمام ??? سرنشین آن هواپیما که در نزدیکی قزوین سقوط کرده بود، جان باختند.


نوشته شده توسط : پویا آقاپور

[ نظر]


<

همه مسافران و خدمه هواپیمای توپولوف ایران، از جمله اعضای تیم ملی جودوی نوجوانان ایران، جان خود را از دست داده‌اند. اظهار نظر دقیق در مورد علت حادثه، به پس از یافته‌شدن جعبه سیاه این هواپیما موکول شده است.

 

بر اساس اعلام مقام‌های رسمی ایران تمام ??? سرنشین هواپیمایی که پیش از ظهر امروز (چهارشنبه ?? تیر) در قزوین سقوط کرد، جان خود را از دست داده‌اند.منابع ایرانی تعداد کشته‌شدگان را در اخبار اولیه ??? نفر اعلام کردند. آرسن پوگوسیان، معاون سازمان هوایی ارمنستان اما تعداد مسافران را ??? و خدمه را ?? نفر اعلام کرده است. به گفته وی، ? ارمنی و دو نفر گرجستانی نیز مسافر پرواز ???? به مقصد ایروان بوده‌اند. 

 

به گفته سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری در تلویزیون دولتی ایران، هواپیمای یادشده از نوع توپولوف بوده و به شرکت هواپیمایی کاسپین تعلق داشته است. هوایپما از فرودگاه بین‌المللی امام خمینی تهران پرواز کرده و عازم ایروان، پایتخت ارمنستان بوده است.

 

بر اساس گزارش‌ها ? جودوکار نوجوان تیم ملی ایران نیز در این حادثه جان خود را از دست داده‌اندBildunterschrift: Gro?ansicht des Bildes mit der Bildunterschrift:  بر اساس گزارش‌ها ? جودوکار نوجوان تیم ملی ایران نیز در این حادثه جان خود را از دست داده‌اندلاشه سوخته هواپیما و جسد چند تن از کشته‌شدگان، از جمله تصاویری بودند که در تلویزیون ایران به نمایش درآمدند. یک آتش‌نشان گفته است که شدت انفجار در حدی بوده که چاله‌ای به عمق ?? متر در محل سقوط به‌وجود آمده است. به گفته وی، کمکی از دست نیروهای امداد و نجات بر نیامده است.

 

به نوشته خبرگزاری دولتی ایران، ایرنا، هواپیمای توپولوف شرکت کاسپین ?? دقیقه پس از برخاستن در حوالی قزوین سقوط کرد. خبرگزاری فارس از قول یک مقام دولتی نوشته که خلبان کمی پیش از سقوط پیامی در مورد وجود نقص فنی مخابره کرده و خواهان فرود اضطراری شده است. به دنبال آن هواپیما در هوا شعله‌ور و منفجر شده است.

 

به نوشته خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا، اعضای تیم ملی جودوی نوجوانان ایران نیز که مسافر این هواپیما بوده‌اند، در این حادثه جان خود را از دست داده‌اند. ایسنا می‌افزاید، جعبه سیاه هواپیما هنوز پیدا نشده و اعلام جزئیات سقوط نیز به آینده موکول شده است.


نوشته شده توسط : پویا آقاپور

[ نظر]